Pogosto čutite neprijeten občutek, ko pojeste obrok? Pa je ta neprijeten občutek posledica prevelike količine obroka, torej ko ste preveč obremenili želodec? Potem ni nekega posebnega razloga za skrb, le da se naslednjič nadzorujte in pojejte mnogo manj, kar je tudi precej bolj zdravo. Če pa se počutite kot balon in sploh ne morete več zapeti nobenih hlač in lahko pojesti kar koli, pa je še vedno enako, potem pa vas daje napihnjenost. Dobra novica pri tem pa je, da se lahko napihnjenost odpravi povsem enostavno, le nekaj živil vključite v vsakdan in opazujte, če je prišlo do kakšne spremembe in se bolje počutite. Za začetek ni treba zganjati panike, da ste se zredili, če vam tehtnica ne kaže spremembe in predvsem ne posegajte po kakšnih zdravilih ali prehranskih dodatkih. In še to, nikar takoj k zdravniku, ki vam bo sicer po vsej verjetnosti predpisal kakšen antibiotik za napihnjenost, naredili si boste več slabega kot dobrega, če se da težavo povsem naravno rešiti.
Nad napihnjenost z naravo
Kot prvo začnite z uživanjem špargljev, ki jih je možno uporabljati na nešteto različnih načinov. Če nimate ideje, kako jih vključiti v vsakdan, poglejte malo na splet ali spletno stran popolnapostava.com, kjer najdete tudi razširjene nasvete za napihnjenost. Potem je vsekakor treba dodati v prehrano še avokado, kefir, kumare in ingver. Slednjega ni treba dodati v prehrano vsak dan, lahko ga kakšen dan tudi izpustite. Ko boste vse to dodali v prehrano, lahko v solati, v napitku, lahko v smoothie ali pa uživate vsako stvar samostojno, opazujte, če se je napihnjenost kaj zmanjšala. Morala bi se po vsakem obroku, ne le po obroku, ki vključujejo omenjena živila.
Nad napihnjenost s probiotiki
Če vam prej našteta živila ne pomagajo, bo treba poseči še po čem drugem, saj verjetno niso razlog vnetni encimi, ki povzročajo napihnjenost, temveč nekaj drugega. Kot prvo se svetujejo še probiotiki, ki vam bodo pomagali, da se bo število dobrih in nujno potrebnih bakterij v črevesju povečalo, kar bo pomagalo v boju proti slabim bakterijam, ki imajo v naši vsakdanji hrani mnogo več zaveznikov kot dobre bakterije. Če se stanje tudi po probiotikih ne izboljša in vas napihnjenost še vedno matra, potem je potreben drugačen pristop, kjer se preveri in pregleda v prvi vrsti najprej vaša dnevna rutina in jedilnik.